توضيحات پروژه

کنترل ترافیک از طریق دیگر علایم

در راههایی که با وجود انجام عملیات اجرایی عرض عبور و مرور آنها برای عبور ترافیک به صورت دوطرفه کفایت می نماید، میتوان از سایر علایم (غیر از علایم ایست / آهسته) برای کنترل ترافیک استفاده نمود.

کنترل ترافیک به وسیله چراغ راهنمایی

برای کنترل ترافیک به صورت یک طرفه میتوان از چراغ راهنمایی یا علائم حق تقدم عبور استفاده نمود. لذا با میزان توجه رانندگان و اطاعت آنها از  اینگونه علایم، استفاده از این روشها برای کنترل ترافیک در عملیات اجرایی که در راههای بین شهری صورت میگیرد، توصیه نمیشود.

کنترل ترافیک به وسیله علایم ایست / آهسته

حجم ترافیک عبور و مرور را میتوان با استفاده دستی از تابلوهای “ایست / آهسته” به صورت خط رفت و برگشت به طور یک طرفه کنترل نمود.

استوانه ترافیکی

این استوانه برای مدیریت مسیر ترافیک ، هدایت پیچ های خطرناک ، تقاطع اتوبان­ها ، دایره­های ترافیکی و پارکینگ­ها مناسب هستند . از این استوانه­ ها می­توان به عنوان سد معبر پیاده­روها، برای کنترل دسترسی و جدا کردن مسیرهای دلخواه استفاده کرد. استوانه های ایمنی گروه تولیدی– صنعتی ترافیک ساخته شده از مواد محکم ، بادوام و مقاوم در برابر شرایط جوی می­باشد . به همراه این محصول ، شبرنگ­ بر روی بدنه استوانه ، کفی­های چسبنده و پیچ و مهره های ثابت کننده ارائه می­شود .

نیوجرسی چیست ؟

جداکننده نیوجرسی (به انگلیسی: Jersey barrier)

قطعات مدولار بتنی یا پلاستیکی هستند که برای جداکردن مسیرهای ترافیک جاده‌ها استفاده می‌شوند . این قطعات به گونه ای طراحی شده اند که در صورت برخورد خودرو آسیب کمتری به آن بزنند و در عین حال مانع عبور خودرو به مسیر روبرو و تصادف از روبرو (اصطلاحاً تصادف شاخ به شاخ) شوند .