کفش ایمنی:

کفش ایمنی پایپوشی است ،که دارای ویژگیهای ایمنی بوده و استفاده کننده را از صدمات ناشی از حوادث،محافظت میکند.این کفش به گونه ای طراحی شده است که سرپنجه آن پا را در مقابل ضربه حداقل ۲۰۰ ژول انرژی و نیروی فشردگی حداقل ۱۵ کیلو نیوتن حفاظت نماید.

چرم:::) چرم مصرفی در  کفش ایمنی باید پوست سبک یا سنگین دباغی شدهای باشد که فساد ناپذیر باشد.

زیره کفش :::) مولکولهای بزرگی هستند که از واحد های ساختاری تکرار شونده که به وسلیه پیوندهای شیمیایی به هم متصل  شده اند ،تشکیل شده است.برای مثال پی یو pu . TPU یا pvc

آستری:::) پارچه ای است که سطح داخلی پستایی(کفش) را میپوشاند.که پای استفاده کننده مستقیم در تماس مستقیم با آستری است.این آستری باید توانایی جذب عرق پا را داشته باشد.

ویژگی های کفش ایمنی مناسب چیست؟

به نظر کارشناسان مهمترین مسئله در کفش ایمنی مسله حفاظتی از جمله محافظت در برابر سقوط اجسام سنگین – عدم لغزش وسپس مسائل بهداشتی و ارگومیکی میباشد . به لحاظ محاقظتی سر پنجه فولادی عامل اصلی در حفاظت از انگشتان در برابر ضربه می باشد که باید از جنس فولاد آب کاری شوده باتوان و تحمل ضربه حداقل ۲۰۰ زول را دارا باشد که در غیر این صورت خود سر پنجه بعنوان عامل برنده عمل کرده و باعث قطع انگستان پا میشود .

از لحاظ مسائل بهداشتی و ارگونومیکی به علت اینکه پا قلب عصبی انسان می باشد و تمام اعصاب اجزای مختلف بدن در پا متمرکز میباشد و نبز بعلت طرز قرار گرفتن پا در کفش ارتباط مستقیمی با ظرز فرم گرفتن اسکلت بدن بخصوص ستون فقرات دارد بسیار حائز اهمیت است چرا که عوارض استفاده از کفش نا ابمن ونا مناسب فقط خطرات فیزیکی ظاهری  نمی باشد، بلکه گرفتاریهای مزمن ستون ففرات – چشم درد و سردردهای مزمن نبز میتواند از علائم استفاده از کفش نا ایمن و غیر ارگونومیک باشد.

به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفشهای با عاستری غیر بهداشتی باعث بوجود امدن میخچه و ایجاد باکتری و قارچ و بوی نا مطبوع می شود ودر تیجه باعث بیماری پوستی می گردد .

در نهایت زیبایی کفش ابمنی به شکلی باشد که کار بر با رغبت و بدون اجبار از کفش ایمنی استفاده کند . یادمان باشد که پا قلب دوم ماست پس برای محا فظت از قلب دوممان کفش ایمنی مناسب و استاندارد بپوشیم.

عایق برق : یکی از مهمترین انواع کفش ایمنی نوع مورد استفاده توسط کارکنان صنعت برق ، کفشهای عایق می باشد ، این کفشها از زیره عایق برخوردار بوده واز تکمیل شدن مدار توسط پای فرد در هنگام برق گرفتگی جلوگیری کرده ودر نتیجه مانع برق گرفتگی می شود ، کفش ایمنی افرادی که با برق سرو کار دارند یا در محل کارشان احتمال ایجاد جرقه وجود دارد باید فاقد هر نوع قطعات فلزی باشد .

چگونه کفش ایمنی برق موجب حفاظت افراد از برق گرفتگی میشود؟

اگر شما برروی یک چاله سیال نمکی ایستاده باشید ،اثر شوک بسیار بدتر است . مایع ، مقاومت بین پای شما و زمین اصلی راکاهش داده ،وبه شما یک شوک بزرگتر وارو می کند ما می توانیم با پوشیدن کفش کار مناسب که یک مقاومت بالا دارد ایمنی را افزایش بدهیم . چنین کفشهایی به عنوان یک عایق عمل می کنند ،کفش عایق از ایجاد مسیر جریان برق جلو گیری می کند در نتجه شوک بزرگ وارد نمی شود این وبزگی های ایمنی مانند داشتن عایق برق وجلو گیری از سقوط اشیاء تیز و غیره می باشد.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی :

در این مدل پاپوش در برابر مواد شیمیایی اسیدی و حلال های نفتی silber از جنس pvc با کیفیت بالا تولید می شود که ضد آب و مقاوم در برابر مواد شیمیایی بوده و موجبات راحتی استفاده کننده از آن را فراحم می کند این مدل کفش ایمنی یا به عبارتی چکمه ایمنی مقاوم در برابر مواد شیمیایی اسیدی و حلال های نفتی silber طبق استاندارد های جهانی iso تولید می شود

ویژگی:

۱- رویه چکمه ایمنی ضد مواد اسیدی وحلال های شیمیایی از جنس pvc است.

۲- زیره چگمه ایمنی ضد مواد اسیدی و حلال های شیمیایی از جنس pvc/nitrile ، آنتی استایک و مقاوم در برابر سور خوردن و لغزش ،ضد شایش ( src ) ، مقاوم در برابر درجه حرارت پایین است.

۳- زیره ضد لغزندگی ، ضد سوراخ شدن ومجهز به صفحه فلزی منعطف staunless steel با تحمل نیروی بیش از ۱۱۰۰ نیوتن

 

۴- مقاوم در برابر ترکبات شیمیایی از قبیل : روغن و مواد نفتی -ترکیبات آهکی ،روغنهای صنعتی و مواد اسیدی یا قلیایی و ضد آب

 

۴- سر پنجه : فولاد آب کاری شوده استاندارد مقاوم در برابر ضربه با نیروی ۲۰۰ زول