چرا باید از ماسک ایمنی استفاده کنیم؟

کار هایی که در منزل و باغ انجام می شود دائما در معرض قرار گیری با مواد شیمیایی و سمی مضر است ، مثل حلال ها ، گرد و غبار ، آلودگی هوا ، مواد چسبنده و محصولات تمیز کننده ، با این وجود نیازی به اشاره سالیانه ی مواد آلاینده و آلرژی زا نیز نیست .

علاوه بر تهویه ی صحیح ، یک ماسک فیلتر دار یا ماسک تنفسی نقش بسزایی  در محافظت از شش ها و سلامت شما خواهد داشت.

انتخاب یک ماسک تنفسی:

ماسک های فیلتر دار و ماسک های تنفسی انواع متفاوتی دارد و سیستم درجه بندی کارآیی آن ها نیز فرق دارد . در خانه و در اطراف محیط کار ، یک ماسک فیلتر دار یا ماسک کارتریج دار شیمیایی به احتمال زیاد تمام چیزی باشد که نیاز خواهید داشت .

فیلتر های حذف کننده ذرات:

از متداول ترین فیلتر های حذف کننده ی ذرات ، ماسک های تنفسی یک بار مصرف میباشد که به منظور استفاده در خانه محسوب می شوند . نوع دیگری از ماسک های تنفسی وجود دارد که با فیتلر های قابل تعویض امکان استفاده ی مجدد از آن وجود دارد .

آن ها بینی و دهان شما را می پوشانند و ازنفوذ  ذرات هوا برد از جمله گرد و غبار ، مایعات ، غبار و بعضی از بخار ها شما را محافظت می کنند ، ولی در برابر گاز ها یا فرار ها حفاظتی به عمل نمی آورند.

انتخاب نوع فیلتر در ماسک فیلتر دار:

متداول ترین ماسک تنفسی N95 است ، که ۹۵ درصد ذرات هوا برد را که بنیاد روغنی ندارند حذف خواهد کرد و اکثر گرد و غبار کارگاه چوب ، آلرژن ها و بیماری های هوا برد را تحت پوشش قرار می دهد .

بالاترین سطح حفاظت در وسیع ترین موقعیت های ماسک P100 را انتخاب کنید که ۱۰۰ درصد هم ذرات مبتنی بر روغن و هم غیر روغنی را فیلتر خواهد کرد .