در هوای آلوده چه ماسکی بزنیم؟

//در هوای آلوده چه ماسکی بزنیم؟
در هوای آلوده چه ماسکی بزنیم؟۱۳۹۷/۱۱/۷ ۱۹:۰۶:۰۲

در هوای آلوده چه ماسکی بزنیم؟

این روزها حتما از ماسک‌های تنفسی استفاده کنید . در این شرایط آب و هوایی تهران باید این ماسک ها را روی صورت خود تحمل کنیم اگر می خواهیم مشکلات جدی آب و هوایی ما را از پا در نیاورد . الان انواع مختلف و معروف ماسک‌ها را به شما معرفی می‌کنم و می‌گویم چه ماسکی بخرید بهتر است .

 

ماسک‌های دندان‌پزشکی برای ما که این روزها در تهران و شهرهای صنعتی و پر جمعیت زندگی می‌کنیمجواب گوی نیاز ما نمی باشد . ماسک‌های کاسه‌ای یک‌بار‌مصرف هم اینگونه اند .

 

ماسک‌های کاسه ای N95این‌ها ماسک‌های حرفه‌ای تری هستند . این N95 یک نوع استاندارد است که شرکت‌های مختلف ملزم به رعایتش هستند . این ماسک‌ها دو نوع ساده و فیلتر‌دار دارند .

نوع فیلتر‌دار این‌ها حتی برای جلو‌گیری از سرایت بیماری‌های میکروبی مثل آنفولانزای حیوانی هم مناسب است . با خرید این ماسک‌ها که بسته به ایرانی و خارجی بودن و شرکت سازنده‌شان از ۴هزار تومان تا ۲۵‌هزار تومان قیمت دارند می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و هم از بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا در امان بمانید و هم از آنفولانزای حیوانی و انسانی و گیاهی .

ماسک‌های FFP2 و FFP3این ماسک‌ها هم تخصصی هستند . این‌ها ماسک‌های کاسه‌ای پارچه‌ای هستند که باز بسته به شرکت سازنده‌شان مدل‌های مختلفی دارند . این ماسک‌ها دارای فیلتر سوپاپ دار اکتیو کربن هستند و به راحتی روی صورت فیکس می‌شوند .

این ماسک ها قابلیت خوبی برای جذب ذرات معلق در هوا را دارند و در برابر گازها و بخارات کارا نیستند . سری FFP3 این ماسک‌ها حرفه‌ای‌ترین سری‌شان است . این سپرهای تنفسی می‌توانند بین ۷۰ تا ۹۰ درصد میزان ذرات معلق هوا را جذب کنند .

ماسک آلودگی هوای توتوبوبواین ماسک اولین ماسک قابل استفاده مجدد و قابل شخصی‌سازی دنیا با بالاترین میزان جذب ذرات ناشی از آلودگی هوا و پرفروش‌ترین ماسک آلودگی هوا در شهرهای صنعتی است .

فیلتر این ماسک قابل تعویض بوده و با یون‌های منفی موجود در خودش یون‌های مثبت را دفع می‌کند. ضد حساسیت و آنتی‌باکتریال است و بینی و دهان را به صورت صد درصدی می‌پوشاند . این ماسک اگرچه کمی گران است اما برای افراد سالمند ،‌ کودکان و گروه‌های خاص انتخاب اول است .

کنکوری‌های ماسک بازی یا چه ماسکی خوبه:

  • حواستان باشد این ماسک‌ها ( غیر از توتوبوبو) همه فقط جهت پیشگیری و پایین آوردن میزان صدمات آلودگی به بدن به کار می‌روند . به همین خاطر فکر نکنید که وقتی ماسک می‌زنید رویین تن می شوید . تا حد امکان اگر کار ضروری ندارید توی خانه بمانید .
  • همه ماسک‌های بالا ( باز هم غیر از توتوبوبو) ‌یک‌بار‌مصرف هستند. فکر شست‌و‌شو و استفاده مجددشان را از سرتان بیرون کنید .
  • حتی اگر نمی‌خواهید پول زیادی بابت خرید ماسک بدهید ، سعی کنید حتما از مدل فیلتر‌دارش استفاده کنید .
  • حالا که هوا سرد است ماسک صورت کودکانتان را با شال گردن بپوشانید تا به خاطر استفاده از ماسک خجالت نکشند .

اطلاعات تماس :

info@igdmco.com

تلفن: 02166349680

تلفن همراه: 09359300032

فکس: 02189774900

وبسایت: ایمن گستران دانش محور