آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی

آتش نشانی اقدام تلاش برای جلوگیری از گسترش و خاموش کردن آتش سوزی های ناخواسته در ساختمان ها ، وسایل نقلیه ، جنگل و غیره است . آتش نشانان ممکن است خدمات دیگری را به جوامع خود ارائه دهند .

یکی از مهمترین خطرات مرتبط با عملیات آتش نشانی ، محیط سمی ایجاد شده توسط مواد قابل احتراق است ؛ چهار خطر اصلی دود ، کمبود اکسیژن ، درجه حرارت بالا و اتمسفر سمی است . خطرات اضافی شامل سقوط و فروپاشی ساختاری است که می تواند مشکلی در محیط سمی ایجاد کند . برای مبارزه با برخی از این خطرات ، آتش نشانان تجهیزات تنفسی مستقل خود را حمل می کنند.

اولین گام در عملیات آتش نشانی، کشف اطلاعات برای جستجوی منشاء آتش سوزی و شناسایی خطرات خاص است.

آتش می تواند توسط آب ، سوخت و یا حذف اکسیدان ، یا مهار شعله شیمیایی خاموش شود.

تاریخ آتشفشان

اولین آتشفشان شناخته شده در شهر رم بود . در ۶۰ سال دفاع مقدس ، امپراتور نرو ، یک سپاه  برای محافظت از رم پس از آتش سوزی ایجاد کرد که این سپاه شامل ۷۰۰۰ نفر بود .

تاکتیک های تاریخی و ابزار

در قرن چهارم میلادی ، یک یونانی اسکندریه ای به نام Ctesibius پمپ نیروی دوگانه به نام سیفون را  ساخت . همانطور که آب در اتاق ظاهر شد ، هوا داخل آن را فشرده و آب را در یک جریان ثابت از طریق یک لوله به هوا منتقل کرد .

در قرن شانزدهم، سرنگ ها نیز به عنوان ابزار های آتش نشانی استفاده می شدند. به طور معمول ، مردان در یکی از خطوط در امتداد سطل آب به سمت آتش رفته در حالی که زنان در خط دیگر و کودکان سطل های خالی را دوباره پر می کردند.

در قرن هفدهم ، “موتورهای آتش” بیشتر در آمستردام ساخته شد . در سال ۱۷۲۱ ، مخترع انگلیسی به نام ریچارد یک موتور آتش محبوب ساخت که اساسا یک جعبه مستطیل شکل بر روی چهار چرخ با استفاده از یک سطل برای ارائه یک مخزن پر از آب بود در حالی که پمپ های دستی فشار آب کافی برای آتش سوزی عرضه نمی نمود .

انگلستان

پیش از آتشفشان بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ ، برخی از روستاها در انگلیس شروع به سازماندهی آتش نشانان اولیه کردند . پس ازاین آتش سوزی بزرگ ، نیکلاس بربن اولین بیمه آتش را معرفی کرد . به منظور کاهش هزینه های بیمه ، شرکت بوربو نیز تیم آتش نشانی خود را تشکیل داد و شرکت های دیگر نیز دنبال روی آن شدند .

با شروع دهه ۱۸۰۰ ، ساختمان های بیمه شده با نشان یا علامت مشخص شد ، که نشان می داد که آنها برای خدمات آتش نشانی واجد شرایط هستند .
ابتدا در سال های ۱۸۵۰ ، دستگاه های تولید شده با بخار ساخته شد و مقدار زیادی آب را به آتش کشید ، در اوایل دهه ۱۹۳۰، آنها توسط نسخه های موتور احتراق داخلی جایگزین شدند.

اهداف آتش نشانان برای نجات جان ، اموال و محیط زیست است . آتش می تواند با تکنیک های مدرن آتش نشانی ، اغلب از فاجعه هایی که ممکن است رخ دهدجلوگیری نماید . وظایف آتش نشان برای جلوگیری از شروع آتش سوزی شامل آموزش عمومی در مورد ایمنی ، آتش نشانی و انجام بازرسی آتش نشانی از مکان ها برای اعتماد به کدهای آتش نشانی محلی می باشد.